Praca w ochronie

Praca w ochronie

Praca w ochronie współcześnie postrzegana jest wyłącznie przez pryzmat ochrony obiektów. Mowa tutaj przede wszystkim o siedzibach firm, sklepach, czy zamkniętych terenach prywatnych. Praca w ochronie to jednak nie tylko przechadzanie się po sali marketu, czy siedzenie w dyżurce firmy.

Ochrona obiektów

Jednym z najpopularniejszych rodzajów pracy w ochronie jest ochrona obiektów. Dotyczy ona przede wszystkim ochrony takich miejsc jak tereny prywatne firm, duże sklepy, czy luksusowe butiki. Do pracy w tym fachu najczęściej zatrudniane są osoby w starszym wieku – zwykle przebywające na emeryturze. Praca w ochronie daje im możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Równie często na stanowiska ochroniarskie zatrudniane są osoby z orzeczeniami o niepełnosprawności.

Dzięki podjętej pracy mogą zarobić dodatkowe pieniądze do przyznanych rent inwalidzkich. Zatrudnienie na stanowisko ochroniarza osoby starszej czy niepełnosprawnej przynosi pracodawcom znaczne oszczędności. Praca w ochronie obiektów nie należy do prac obciążających, wymagających specjalistycznych kwalifikacji czy wysiłku. Tak więc bez problemu może ją podjąć niemal każdy, kto spełni niezbyt wygórowane wymagania pracodawcy.

fartuch wodoochronny bhp

Ochrona klubów i restauracji

Ochrona klubów, barów, czy restauracji zasługuje na osobne omówienie. Pomimo tego, że kluby i restauracje również zaliczają się do obiektów, często wymagają zupełnie innego profilu ochroniarza. Właściciele klubów i restauracji do ochrony swoich obiektów zatrudniają najczęściej osoby wykwalifikowane, które skończyły kursy ochroniarskie. Osoby te posiadają specjalne przeszkolenie w zakresie postępowania w sytuacjach kryzysowych m.

in. podczas bójek, czy niewłaściwego zachowania gości lokalów. Ochroniarze barów czy restauracji są odpowiedzialni za zachowanie porządku w lokalach. Do nich należy również selekcjonowanie gości, upominanie tych niewłaściwie zachowujących się, czy wypraszanie z lokalu gości, którzy pomimo upomnień wciąż przysparzają kłopotów. Jako że klientelom barów i klubów są najczęściej osoby młode, ochroniarze zatrudniani w tych obiektach powinni prezentować się w sposób, który będzie wzbudzał w gościach respekt. Na tym stanowisku nie sprawdzą się panowie na emeryturze oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Wręcz przeciwnie. Pracownicy zajmujący się ochroną klubów i restauracji są najczęściej barczyści, dobrze zbudowani, wysocy i umięśnieni.

Ponadto wykazują się doskonałą sprawnością fizyczną, a często posiadają także podstawową wiedzę z zakresu samoobrony i sztuk walki.

hotel pod warszawą
nagrania lektorskie